בלוג ליווי קליני למטפלים ברפואה סינית

מידע, השראה ותמיכה. אל תשכחו להירשם לעדכונים.

מחזקי Yang – איך לדעת את מי לבחור?

בשיעור על מחזקי Yang שמעת עוד צמח ועוד צמח. ובשלב מסוים היה נראה לך שכולם אותו דבר. 
לפעמים נראה שרק השם שלהם שונה. בקליניקה, הלכת לקבוצה לחפש צמח, ולא הצלחת להבין את מי לבחור. מה אמורים לעשות? איך להבדיל ביניהם?

לידה שקטה: יעל ארנסט מאתר סינית מספרת

ואז אמרה לך המטופלת ״עברתי לידה שקטה״. איך הגבת? הצלחת לומר משהו מתאים?זה יכול לקרות גם עם טראומות אחרות, בנשים ובגברים. כשהמילים ממלאות את החדר, לא תמיד ברור לך מה נכון להגיד. איך אפשר לומר משהו שלא יפגע, אבל גם ינחם? ואיך אפשר להתקדם בשיחה, ברגע שהנושא יצא לאוויר החדר? האורחת שלי כאן היום יכולה לעזור. כי היא עברה את זה. 

מקרה מורכב? איך להיכנס לראש של מורה לצמחים ולכתוב פורמולה

הגיע אליך מקרה מורכב. פתחת ספרים. שלפת סיכומים מתיקיות במחשב. השווית בין כל המקורות. אבל עדיין לא היה לך ברור מה האבחנה של המטופלת. ובכלל היה לך חשש אם מותר לתת לה צמחים, כי היא לוקחת תרופות. אז ניסית לכתוב את המקרה בקבוצת המטפלים בפייסבוק. כל אחד אמר דבר אחר וזה בלבל אותך נורא. רצית להצליח להיכנס לראש של המורה שלך לצמחים. איך אפשר לעשות את זה ולכתוב פורמולה מדויקת?

פורמולות פטנט של צמחי מרפא סיניים – מה שכל מטפל צריך לדעת

היה קשה לכתוב פורמולה בעצמך. לא היה לך זמן להתחיל לפתוח סיכומים וספרים, להשוות בין מקורות. לדוג מודיפיקציות בעמל רב. להמציא מינונים. להלחים שתי פורמולות כי זה מצב מורכב. בכנס נתנו לך חוברת. היא קרצה לך מהמדף, מעוצבת לעילא, קלילה וחייכנית. במקום לפתוח 5 ספרים בגודל בלוק לבניין, אפשר לפתוח רק אותה. זו חוברת פורמולות פטנט. אז חשבת לעצמך, בעצם למה לא? מה רע?

איך לטפל בפורמולות צמחי מרפא סיניים כשאין ניסיון?

במשך שנות הלימודים, ראית לא מעט מטופלים בדיקור. אבל לא עבדת מספיק עם צמחים. ואז קיבלת תעודה, והתחלת לטפל בקליניקה משלך, לבד. רצית לתת מרשמים אישיים. אבל המקרים שמגיעים אלייך מורכבים מדי. וצמחים ממש מכניסים חומר לגוף. אם לא מדייקים, אפשר לפגוע. אבל עדיין ברור לך שיש מקרים שרק צמחים יכולים לעשות בהם את ההבדל. אז איך מטפלים בצמחים בלי ניסיון?

He Shou Wu- גורם לפגיעה בכבד? מה אומר המחקר

הצמח He Shou Wu נשמע בדיוק כמו מה שרבים רוצים. לחיות חיים ארוכים בבריאות של צעירים.
אבל בשנים האחרונות התפרסמו מחקרים שטענו שהוא יכול לפגוע בכבד. מחקר חדש שהתפרסם בפברואר 2019 בדק את הטענה הזו.  
בואו נצלול לתוכו, כשהוא מתומצת ומתורגם לשפה יומיומית.

WhatsApp שלחו וואטסאפ