בלוג ליווי קליני למטפלים ברפואה סינית

מידע, השראה ותמיכה. אל תשכחו להירשם לעדכונים.

פורמולות פטנט של צמחי מרפא סיניים – מה שכל מטפל צריך לדעת

היה קשה לכתוב פורמולה בעצמך. לא היה לך זמן להתחיל לפתוח סיכומים וספרים, להשוות בין מקורות. לדוג מודיפיקציות בעמל רב. להמציא מינונים. להלחים שתי פורמולות כי זה מצב מורכב. בכנס נתנו לך חוברת. היא קרצה לך מהמדף, מעוצבת לעילא, קלילה וחייכנית. במקום לפתוח 5 ספרים בגודל בלוק לבניין, אפשר לפתוח רק אותה. זו חוברת פורמולות פטנט. אז חשבת לעצמך, בעצם למה לא? מה רע?

איך לטפל בפורמולות צמחי מרפא סיניים כשאין ניסיון?

במשך שנות הלימודים, ראית לא מעט מטופלים בדיקור. אבל לא עבדת מספיק עם צמחים. ואז קיבלת תעודה, והתחלת לטפל בקליניקה משלך, לבד. רצית לתת מרשמים אישיים. אבל המקרים שמגיעים אלייך מורכבים מדי. וצמחים ממש מכניסים חומר לגוף. אם לא מדייקים, אפשר לפגוע. אבל עדיין ברור לך שיש מקרים שרק צמחים יכולים לעשות בהם את ההבדל. אז איך מטפלים בצמחים בלי ניסיון?

He Shou Wu- גורם לפגיעה בכבד? מה אומר המחקר

הצמח He Shou Wu נשמע בדיוק כמו מה שרבים רוצים. לחיות חיים ארוכים בבריאות של צעירים.
אבל בשנים האחרונות התפרסמו מחקרים שטענו שהוא יכול לפגוע בכבד. מחקר חדש שהתפרסם בפברואר 2019 בדק את הטענה הזו.  
בואו נצלול לתוכו, כשהוא מתומצת ומתורגם לשפה יומיומית.

מינונים של צמחי מרפא סיניים חלק 3: איך לבחור מינון לכל צמח בפורמולה

איך לבחור מינון? בלימודים היה לך מספיק קשה. שינון אינסופי של תפקודי כל צמח. שלא לדבר על השמות הסיניים. אז לא נתת את הדעת על המינון. אבל אז התחלת לתת פורמולות למטופלים. ואז המינונים של הצמחים הבודדים מפריעים לך. כי עדיין יש מרשם לכתוב. וליד כל צמח, צריך לכתוב מספר. אז הפעם אקח אותך צעד צעד בכתיבת מינונים.

מינונים של צמחי מרפא סיניים חלק 2: איך להימנע מטעויות במינון יומי

צמחי המרפא שבחרת היו מדויקים. האבחנה שלך הייתה ברורה. אבל… הפורמולה לא עבדה. איפה טמונה הבעיה? יכול להיות שבמקום כל כך פשוט. 6 גרם ליום זה מינון הלקיחה היומי לצמחי מרפא סיניים באבקה. האם כך לימדו אותך? המינון הזה יכול להיות בסדר גמור. אבל הוא יכול להיות גם לא יעיל.

WhatsApp שלחו וואטסאפ